13 Ekim 2017 Cuma

“SEN NEREYE BİZ ORAYA” DEDİRTEN LİDER PATRON!!


Patron olmak, şirketin hem hissedarı olup hem de üst yönetiminde söz sahibi olmaktır.  Burada iki farklı kimlikten söz edebiliriz. Birincisi “patron” olmak, şirketin kurucusu, hissedarı, kurgulayıcısı olmak, risk sahibi olmak. İkincisi ise operasyonel süreçleri yönetmektir.

Patron yöneticilerden beklenti, bu iki farklı görevi aynı anda ve aynı başarıyla sürdürmeleridir. Bu süreç hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak çok da kolay değildir. Pek çok değişkeni aynı anda ve aynı hassasiyetle ve dikkatle takip etmeyi, muhakeme etmeyi ve sonunda bir sonuca varmayı gerektirir.

Ülkemizdeki siyasi, ekonomik, kültürel ve ticari gerekçelerden dolayı büyük başarılara imza atan ve yaptığından haz alan bir patron olmak çok kolay değildir. Bu zorlukları aşmak için patronun şirketini sağlıklı bir şekilde yönetmesi, çalışan kadrosuna iyi bir lider olabilmesi ve bunları da yıllarca sürdürebilecek mekanizmalar oluşturması gerekir.

Türev Danışmanlık olarak başarılı şirket patronları ile yurt içi ve yurt dışında yürüttüğümüz danışmanlık ve eğitim projelerinde elde ettiğimiz tecrübelerden, yaptığımız araştırma ve gözlemlerden hareketle lider patron olmanın adımlarını belirledik. Söz konusu adımları şöyle sıraladık:
1.ADIM: İnsanların potansiyelini ortaya çıkarır ve yüksek motivasyon sağlar
2.ADIM: Kararlarında ve davranışlarında tutarlıdır
3.ADIM: Güven verir ve güven duyulur
4.ADIM: Adaletli davranır
5.ADIM: Öneri ve eleştirilere açıktır
6.ADIM: Vizyon sahibi ve tutkuludur
7.ADIM:Zorluklarla mücadele eder ve kararlarında cesurdur.
8.ADIM: Stresini kontrol eder ve kendini motive edebilir
9.ADIM: Etkili konuşmalar yapabilir ve çevresine heyecan verir
10.ADIM: Samimidir


Eğer şirket patronu olarak “SEN NEREYE BİZ ORAYA” dedirten lider patron olma konusunda daha çok bilgi ve tecrübe edinmek isterseniz sizleri 20-22 Ekim 2017 tarihlerinde İzmir Çeşme’de düzenlenecek PATRONLAR KAMPI’ na bekleriz.

Türev Yönetim Danışmanlığı Ltd.Şti.
www.turev.com.tr
turev@turev.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme